top of page
ATSILIEPIMAI: Text

„Labai džiaugiamės sudalyvavusios Jūsų projekte. Vaikai mūsų labai kūrybingi, tad noriai kūrė, įsitraukė, patys pasirinko legendą apie Vilniaus įkūrimą. Kad daugiau sužinotų, domėtųsi apie Vilniaus istoriją paskatino ir mus su vaikais domėtis Vilniaus legenda, istorija, praeitimi. Tad ne tik skaitėm įvairių kūrinėlių, padavimų  apie Vilniaus įkūrimo legendą, bet vaikščiojom senamiesčio gatvėmis, apsilankėm Valdovų rūmuose, žiūrėjom šešėlių teatro pasakojimą ir pan. Šis projektas svarbiausia suteikė vaikams begalinės kūrybos proceso, pažinimo, domėjimosi, tarpusavio bendravimo-bendradarbiavimo, gerų emocijų ir kt. Ačiū už nuostabų projektą. Sėkmės Jums:) “

Daiva Gaidelienė

„Vilniaus r. Maišiagalos vaikų lopšelio darželio „Drugelių“ grupės ugdytiniai su mokytoja metodininke Nerija Četrauskaite ir meninio ugdymo mokytoja metodininke Edita Staniulioniene pakvietė visus Maišiagalos darželinukus zoom platformoje pasiklausyti Maišiagalos legendų.“

Nerija Četrauskaitė

„Liepijų mokyklos Platelių skyriaus pirmokė Elžbieta Žliobaitė papasakojo Platelių ežero atsiradimo padavimą. Mūsų bendruomenėje jis labai svarbus, todėl norėjome ir kitiems pristatyti. Džiaugiamės, kad galime įtraukti ir mažuosius mokyklos pasakotojus į projektus, kurie parodo mūsų krašto autentiškumą. Gerų jums įspūdžių skaitant ir klausantis istorijų. “

Vitalija Lukavičienė

„Papasakojau vaikams, kuo ypatinga ši diena Lietuvai, kodėl ji vadinasi Laisvės gynėjų diena. Vaikai susidomėję klausėsi skaitomo V. Landsbergio kūrinio „Sausio sniegenos“ apie Lietuvos gynėją Loretą Asanavičiūtę. Pasiūliau nupiešti iliustracijas. Kilo idėja sukonstruoti televizorių ir „sukti“ pasakojimą pagal iliustracijas. Berniukas, vardu Džiugas, pasisiūlė rodyti pasakojimą. Džiaugėsi rezultatu. Pasakojimas parodytas darželio bendruomenei nuotoliniu būdu, prisijungiant prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“.“

Žydrūnė Ryliškienė

„Autistiškiems vaikams buvo sudėtinga taikytis su garsu, šviesomis ir dar su sunkiomis jiems nebūdingomis lėlėmis, bet viskas matosi video medžiagoje. Labai trūko laiko, nes jiems reikia daug laiko apsiprasti su naujovėmis, kai kuriems pavyko, net kelis teksto sakinukus pasakyti, bet aišku, ne filmavimui, jie sako, kada patys to nori, ne tada, kada filmuoji. Mums buvo malonus, bet tikras iššūkis.“

Ilma Dujotaitė

„Vaikai labai džiaugėsi pasipuošę tautiniais drabužiais. Dar jiems buvo smagu, kad gali deklamuoti jų pačių mokytojos sukurtą eilėraštį. Visi patyrė susikaupimo, džiaugsmo ir naujų potyrių.“

Alma Turčinavičienė

„Projektas labai patiko. Darbui pasisiūlė savanoriai vaikai. Ir kas labiausiai patiko, jog sutapo su lietuvių kalbos tema, puikiai integravome į lietuvių ir dailės pamokas. Pasaka, padavimai, įvairūs kūriniai su manimi darbe eina visuomet greta. Stengiuosi jų pagalba ugdyti mokinių socialinius įgūdžius, vertybes. Didelis ačiū už galimybę sudalyvauti. Visuomet siūlykite, jei tik galėsime prisijungsime.“

Saulena Lukšienė

„Kaip rašydama Jums paraišką užsiminiau, kad būtent spektaklyje skambėję posakiai: , „mergelė rožė, mergele lelija“, „kopūstinė galva, česnakiniai dantys“, „auksarankėlės“, „berneli“, „gegutėle“, labai dažnai girdėjosi vaikų žaidimo, bendravimo metu. Mūsų grupėje kiekvienais metais vaikams labai patinka vaidinti ir  kaip paprastai  po spektaklio premjeros jie dar ilgai savo kalboje naudoja pasakos veikėjų posakius. Ačiū už įdomų projektą. Sėkmės Jūsų darbuose.“

Laimutė Jucevičienė

„Laba diena, buvo įdomu dalyvauti šiame projekte. Sunkiausia buvo išsirinkti kūrinėlį apie Lietuvą, kuris atitiktų vaikų amžių, būtų įdomus, vaizdingas ir informatyvus. Gana ilgai ruošėmės, dėliojome mintis kaip įdomiai galėtume pateikti pasaką. Žinoma, buvo trukdžių - užpuolė ligos. Ir sekant pasaką, mokytojos labai bijojo nesukosėti. Bet rezultatas ir vaikams, ir mokytojoms patiko. Labai mylim savo šalelę.“

Daiva Sabaliauskaitė

„Vaikai labai noriai įsitraukė į projektą, jiems įdomu buvo klausytis legendų ir patiems pasakoti bei savo žinias perduoti ir tėveliams. Ačiū už labai naudingą temą.“

Jūratė Butrimavičiūtė

„Mano mokiniams labai patiko dalyvavimas šiame projekte: „pasikapstėme“ tautosakos laivynuose, subūrėme komandą ir padirbėjome „iš peties“. Vaikai sužinojo daugybę naujų dalykų. Pravertė visos žinios. 🙂“

Lina Skaisgirienė

„Labai noriu padėkoti už galimybę dalyvauti tokiame projekte. Šis projektas neįprastas ir prasmingas (per 32 darbo metus neteko tokio matyti, nors dalyvauju su mokiniais daug kur...), tad ačiū už originalumą. Jis taip pat ir įdomus, nes apjungia labai skirtingus ir įvairius  mokinius... Mano kaimo mažos mokyklėlės pirmokėliai labai labai stengėsi, nors tikrai nelengva buvo... Tad džiaugiuosi, kad net tėvus pavyko įjungti padėti mokytis vaikams skaityti (vieną mokinę pavyko nufilmuoti tik sėdint klasėje jos mamai, nes kitaip – suklysdavo ir pravirkdavo), o tie mokiniai, kurie pasiryžo dalyvauti šiame projekte ir mokėsi skaityti pasirinktą tekstą – kasdien gaudavo papildomą tašką už teisingai perskaitytą tekstą (yra tokie popieriniai nykštukai klasėje, kuriuose kas kartą  pasižymi tašką už teisingai perskaitytą tekstą). Vaikai labai stengėsi... O ir nufilmuoti pavyko ne iš karto... Ir jie vis klausinėja... Kaip? Tad nelengva buvo, bet įdomu. Dar kartą dėkoju už puikų projektą ir linkiu, kad jis būtų tradicinis. Ačiū už galimybę jame dalyvauti. Sėkmės ateities projektuose.“

Milda Bernotienė

„Ačiū Jums už puikų projektą, už idėjas, mintis, kad lietuvių tautosaka galima vaikus sudominti, išmokyti, perteikti Lietuvos grožį.“

Vaida Žaldokienė

„Šį projektą įgyvendinant susidūrėme su džiaugsmais ir sunkumais. Vaikams labai patiko rinktis sakmę. Klausidami įvairių sakmių vaikai interpretavo kaip jas supranta ir kaip jas galėtume pavaizduoti vizualiai. Vaikai jautė patyrimo džiaugsmą kai reikėjo išmokti tekstą atmintinai. Sunkumas buvo ieškant informacijos kaip atrodė tas ,,tikrasis" Lietuvos riteris kuris ginė piliakalnis. Bet interpretuodami su tėvelių pagalba sukūrėme kostiumus sakmės interpretacijai. Vaikai visas dienas džiugei ugdėsi vaidybinius sugebėjimus ir išreiškė norą ir toliau interpretuoti literatūrinius kūrinius. “ 

Gabrielė Miškinytė

©2021 by Lietuvių pasakos, legendos, padavimai. Proudly created with Wix.com

bottom of page